LT EN RU

 

 

Ekskursija su vaidinimu „Šiokiadienis tuometėje pilyje“

 

          Ekskursijos   dalyviai, pasirinkę apžvalginę  ar teminę ekskursiją, be gidpasakojimo dar  galės mėgautis vaizdais iš realaus gyvenimo  pilyje. Kaip gyveno pilies šeimininkai ir jiems  tarnavę žmonės, kaip bendravo, ką valgė, kuo  rengėsi, kas juos džiugino ar liūdino, ką jie vadino  delijomis, klepkomis  ar latrinomis – į tuos ir  panašius klausimus padės atsakyti ekskursiją  papildantis pilies vaidinimas.

 Ekskursijos dalyviai turi galimybę:

 

·         pasižvalgyti po vaizdingas apylinkes iš pilies bokšto, į jį užlipus, arba virtualiai,

·         apžiūrėti pilies karcerį bei archeologinius radinius,

·         apžiūrėti atkurtą XVIII a. virtuvę: virenę bei duonos kepimo krosnis,

·         apžiūrėti buvusias gyvenamąsias patalpas su fragmentais išlikusia autentiška sienų tapyba bei VDA šiuolaikinio meno parodą,

·         pajusti senovinės mugės šurmulį (savaitgaliais),

·         susipažinti su pilies gyvenimu, virusiu prieš beveik 400 metų, žiūrint vaidinimą,

·         pasivaišinti senoviškomis vaišėmis, teikiamomis mugės prekeivių, arba ištaigingais   bajoriškais pietumis, paruoštais pilies restorano kuchmistrų (virėjų) pagal senoviškus receptus.

Edukacijos trukmė  (be vaišių) –  80 / 90 min. Ji vedama ne mažesnei nei 20 asmenų grupei. Užsakant šią ekskursiją, dėl vaišių reikia tartis atskirai.

Šiai edukacijai būtina išankstinė registracija. 

Tel. (8 447) 41 729, el. p. panemunespilis@gmail.com

(Kainas žiūrėkite skKainos)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atkurta istorinė XVIII a. virtuvė pilies pietiniame korpuse jau laukia lankytojų!

Jūsų dėmesiui - senove dvelkiančios duonos kepimo krosnys, virenė ir kt.

Tai - Vilniaus dailės akademijos vykdyto projekto "Panemunės pilies pietinio korpuso tvarkybos darbai ir pritaikymas visuomenės reikmėms", kurio tikslas - pilies erdves galutinai pritaikyti visuomenės poreikiams, rezultatas.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Panemunės pilyje pradėjo veikti Vilniaus fakulteto Keramikos katedros studentų darbų paroda. Parodoje eksponuojami baigiamieji Bakalauro ir Magistro, kursiniai, bei vasaros praktikų darbai. Tai puiki galimybė susipažinti su keramikos specialybe - įvairiomis konstravimo technikomis, tradiciniais ir inovatyviais dekoravimo bei degimo būdais. Dalis didelio formato ir aukštos degimo temperatūros darbų yra sukurti vasaros praktikoje socialinių partnerių įmonėje ,,Midenė".  Darbai yra sukurti per paskutinius keletą metų.

Kviečiame pažiūrėti kaip jaunųjų keramikų kūryba netikėtai atsiskleidžia autentiškose pilies salėse.