LT EN RU

Panemunės pilis anksčiau turėjo keturis bokštus. Šiuo metu yra išlikę du. Vieną iš jų siūlome aplankyti ir iš 26,5 metrų aukščio pasigrožėti atsiveriančiais Panemunės pilies parko ir Panemunių regioninio parko vaizdais. Bokštą sudaro septyni aukštai ir rūsys. 

LEGENDINIS KALĖJIMAS

Bokšto pirmame aukšte, pro grindyse esančią angą, galima matyti beveik šešių metrų gylio rūsį. Ankstyvuoju pilies raidos laikotarpiu šiame rūsyje galėjo būti kalėjimas. Būtent su šiuo rūsiu apylinkėse ir siejamos įvairios sklindančios legendos, apie kurias galėsite išgirsti ekskursijos metu. 

GELGAUDO BIBLIOTEKA

Antrame bokšto aukšte buvo pilies šeimininko Gelgaudo biblioteka. Tiesa, į šią patalpą laiptų iš pirmo aukšto anksčiau nebuvo, nes biblioteka buvo dalis privataus pilies šeimininko Gelgaudo apartamento, kurį sudarė keturios patalpos - prieškambaris, miegamasis, garderobas ir biblioteka. Dabar šis istorinis pilies šeimininko apartamentas yra padalintas į dvi dalis - garderobą ir biblioteką galite aplankyti, lipdami į bokštą, o prieškambaris ir miegamasis tapo viešbučio numeriu, tad jame galite apsistoti nakvynei.

APŽVALGOS AIKŠTELĖ 

Įveikę dar penkis aukštus, atsidursite į 26,5 metrų aukštyje, iš kur atsiveria Panemunės pilies parko ir Panemunių regioninio parko panoramos.